Vaporizace, česky odpařování, je způsob inhalace bylinek bez spalování. Na rozdíl od kouření, kde se inhalují spalované bylinky, vaporizování je mnohem zdravější, protože bylinky jsou jen ohřívány a nehoří.

Vaporizování je zdravější než kouření

Díky ohřívání se z bylinek uvolňují aktivní látky stejně jako při kouření, ale nevznikají zplodiny a karcinogenní látky, které způsobuje spalování.

Výpar je vlastně teplý vzduch obsahující zbytkovou vlhkost a aktivní látky z bylinek. Chuť výparu je mnohem jemnější, ale zároveň výraznější. Pokud si chcete vychutnat opravdovou chuť bylinek, které vám vyrostly na zahrádce, vaporizace je nejlepší způsob inhalace bylin

Vaporizujte konopí, tabák i bylinky

Nejčastěji se vaporizace používá u tabáku. Jistě už jste slyšeli o IQOS a dalších způsobech ohřívání tabáku, které jsou momentálně velmi moderní. Spousta lidí se tak odvrací od kouření a začíná tabák vaporizovat. V našem blogu se podíváme na rozdíly mezi vaporizací tabáku ve vaporizérech a v přístrojích jako je IQOS a GLO.

Ještě mnohem dříve, než vůbec u Phillip Morris začali vůbec uvažovat o vaporizaci tabáku, se na trhu objevily vaporizéry na konopí. Vaporizování konopí tak stálo za prvními přístroji na odpařování bylinek. O vaporizaci konopí víme vše a podělíme se o to v sérii článků věnovaných vaporizaci konopí.

Vaporizovat můžete i léčivé bylinky. Fantazii se meze nekladou. Jedinou podmínkou je, že bylinky musí být usušené a podrcené najemno. Nejlepší a nejznámější bylinky k vaporizaci vám zde představíme.


Na jakou teplotu vaporizovat konopí?

Na jakou teplotu vaporizovat konopí?

Teplota vaporizace konopí je podstatná pro výsledný efekt a zážitek z vaporizace. Jaké jsou rozdíly ve vaporizaci konopí na různé teploty? Jaká je ideální teplota vaporizace marihuany? Dozvíte se také na jaké teploty vaporizovat CBD konopí nebo lékařské konopí. 


Bylinky k povzbuzení metabolismu

Bylinky k povzbuzení metabolismu

Zima je už dlouhá, chuť k jídlu velká a pohybu spíš méně než více. Nestihli jsme svoje „zimní špíčky“ ani moc „vylyžovat“, natož potrénovat ve fitku. A protože tonoucí se stébla chytá, zkusme se chytnout bylin, které povzbudí metabolismus, a nabytého tělesného zateplení se zbavíme třeba o něco rychleji!


Jarní bylinky pro vaporizaci

Jarní bylinky pro vaporizaci

Jaro, období, kdy venku všechno voní a kvete. Slunce hřeje a příroda nabízí širokou škálu bylin a rostlin, které by se mohly klidně ocitnout v našich vaporizérech. Které to jsou? Výjimečně voňavé, známé a přesto díky vaporizaci „jako nové!“


Vaporizace bylinek při nachlazení

Vaporizace bylinek při nachlazení

Některé projevy nachlazení bývají skutečně úporné. Ke zmírnění nepříjemných projevů a posílení oslabeného těla nám mohou pomoci dvě věci: bylinky a odpočinek. Doufám, že máte blízkou osobu, která vám v těchto těžkých chvílích pomůže naplnit vaporizér třeba právě těmito bylinkami.


Letní bylinky k vaporizaci

Letní bylinky k vaporizaci

Letní měsíce s sebou nesou ideální příležitost k prozkoumání zahrad či luk a vyzkoušet byliny, které jsou právě k dispozici. Ač je to pracnější cesta, jak se dostat k sušině, je vysoce ekologická i ekonomická! Co nového do vaporizéru doporučuji tentokrát?


Vaporizace bylin

Vaporizace bylin

Pro vaporizaci jsou vhodné všechny léčivé bylinky. Vaporizace bylinek je alternativa k pití bylinných čajů a nálevů. Přes plicní sklípky se účinné látky dostanou do krve rychleji a ve větším množství než při pití čaje.

Google Review Widget