Powered by Smartsupp

Vaporizace

Vaporizace, česky odpařování, je způsob inhalace bylinek bez spalování. Na rozdíl od kouření, kde se inhalují spalované bylinky, vaporizování je mnohem zdravější, protože bylinky jsou jen ohřívány a nehoří.

Vaporizování je zdravější než kouření

Díky ohřívání se z bylinek uvolňují aktivní látky stejně jako při kouření, ale nevznikají zplodiny a karcinogenní látky, které způsobuje spalování.

Výpar je vlastně teplý vzduch obsahující zbytkovou vlhkost a aktivní látky z bylinek. Chuť výparu je mnohem jemnější, ale zároveň výraznější. Pokud si chcete vychutnat opravdovou chuť bylinek, které vám vyrostly na zahrádce, vaporizace je nejlepší způsob inhalace bylin

Vaporizujte konopí, tabák i bylinky

Nejčastěji se vaporizace používá u tabáku. Jistě už jste slyšeli o IQOS a dalších způsobech ohřívání tabáku, které jsou momentálně velmi moderní. Spousta lidí se tak odvrací od kouření a začíná tabák vaporizovat. V našem blogu se podíváme na rozdíly mezi vaporizací tabáku ve vaporizérech a v přístrojích jako je IQOS a GLO.

Ještě mnohem dříve, než vůbec u Phillip Morris začali vůbec uvažovat o vaporizaci tabáku, se na trhu objevily vaporizéry na konopí. Vaporizování konopí tak stálo za prvními přístroji na odpařování bylinek. O vaporizaci konopí víme vše a podělíme se o to v sérii článků věnovaných vaporizaci konopí.

Vaporizovat můžete i léčivé bylinky. Fantazii se meze nekladou. Jedinou podmínkou je, že bylinky musí být usušené a podrcené najemno. Nejlepší a nejznámější bylinky k vaporizaci vám zde představíme.


Na jakou teplotu vaporizovat konopí?

Na jakou teplotu vaporizovat konopí?

Teplota vaporizace konopí je podstatná pro výsledný efekt a zážitek z vaporizace. Jaké jsou rozdíly ve vaporizaci konopí na různé teploty? Jaká je ideální teplota vaporizace marihuany? Dozvíte se také na jaké teploty vaporizovat CBD konopí nebo lékařské konopí. 


Bylinky k povzbuzení metabolismu

Bylinky k povzbuzení metabolismu

Zima je už dlouhá, chuť k jídlu velká a pohybu spíš méně než více. Nestihli jsme svoje „zimní špíčky“ ani moc „vylyžovat“, natož potrénovat ve fitku. A protože tonoucí se stébla chytá, zkusme se chytnout bylin, které povzbudí metabolismus, a nabytého tělesného zateplení se zbavíme třeba o něco rychleji!


Jarní bylinky pro vaporizaci

Jarní bylinky pro vaporizaci

Jaro, období, kdy venku všechno voní a kvete. Slunce hřeje a příroda nabízí širokou škálu bylin a rostlin, které by se mohly klidně ocitnout v našich vaporizérech. Které to jsou? Výjimečně voňavé, známé a přesto díky vaporizaci „jako nové!“


Vaporizace bylinek při nachlazení

Vaporizace bylinek při nachlazení

Některé projevy nachlazení bývají skutečně úporné. Ke zmírnění nepříjemných projevů a posílení oslabeného těla nám mohou pomoci dvě věci: bylinky a odpočinek. Doufám, že máte blízkou osobu, která vám v těchto těžkých chvílích pomůže naplnit vaporizér třeba právě těmito bylinkami.


Letní bylinky k vaporizaci

Letní bylinky k vaporizaci

Letní měsíce s sebou nesou ideální příležitost k prozkoumání zahrad či luk a vyzkoušet byliny, které jsou právě k dispozici. Ač je to pracnější cesta, jak se dostat k sušině, je vysoce ekologická i ekonomická! Co nového do vaporizéru doporučuji tentokrát?


Vaporizace bylin

Vaporizace bylin

Pro vaporizaci jsou vhodné všechny léčivé bylinky. Vaporizace bylinek je alternativa k pití bylinných čajů a nálevů. Přes plicní sklípky se účinné látky dostanou do krve rychleji a ve větším množství než při pití čaje.

Google Review Widget