Powered by Smartsupp

Jak vybrat vaporizér? Průvodce výběrem za 5 minut.

Vybrat první vaporizér není snadné. Na trhu je jich spousta, malé i velké, v popiscích spousta cizích pojmů - jak z toho ven? Sepsali jsme průvodce výběrem vaporizéru. Provedeme vás základními otázkami, které je potřeba si zodpovědět při výběru. Zaměříme se na kvalitu, cenu i náplň (tedy jestli plánujete vaporizovat konopí, bylinky nebo tabák).
Takže, jste připraveni vybrat si vaporizér? Jdeme na to!
 

Jak vybrat vaporizér? 

Jak vybrat vaporizér, abyste s ním byli spokojení? Záleží, co v něm plánujete vaporizovat a jaký máte na vaporizér rozpočet. V různých cenových hladinách se dá vybrat dobrý vaporizér. Určitě není potřeba rovnou kupovat ten nejdražší. Levnější vaporizéry se hodí na občasné použití, nemají ovládání teploty po stupních, ale skvěle splňují svůj účel - naplnit, zahřát, vaporizovat. Dražší vaporizéry se pyšní promyšlenějším designem, větší komorou na bylinky, ovládáním teploty po stupních nebo ovládáním přes aplikaci. A obecně dražší vaporizéry zvládnou časté používání. 

Podíváme se na výběr vaporizéru - podle ceny i možností využití. 

Kde vybrat vaporizér?

Při výběru vaporizéru musíte mít jistotu, že je vaporizér vyrobený ze zdravotně nezávadných materiálů.
Nelze zdravě inhalovat, když jsou společně s léčivou bylinou vdechovány i škodlivé látky z vaporizéru.

Všichni velcí výrobci vaporizérů, které máme v nabídce,
vyrábí z prvotřídních materiálů a o kvalitu jejich přístrojů nemusíte mít obavu.

Pozor ale na neznámé, malé čínské značky, vaporizéry z různých podivných e-shopů apod. Tam si nikdy kvalitou materiálů nemůžete být jisti.

A když máme jasno v kvalitě, vrhneme se dál. 

Stolní nebo přenosný vaporizér? 


Kdy vybrat přenosný vaporizér a kdy stolní? 

Kdy si vybrat stolní vaporizér?

Pokud chcete vaporizovat opravdu často a všude, je ideální mít jeden stolní a jeden kapesní vaporizér. Začinající uživatel si ale většinou nebude pořizovat hned dva přístroje. Stolní vaporizér zvolte hlavně tehdy, pokud vaporizér nepotřebuje přenášet a vaporizovat chcete převážně doma.

Stolní vaporizér je lepší volba, když chcete vaporizovat větší množství bylinek a nechcete pořád bylinky do komory doplňovat. Stolní vaporizéry totiž mají větší plnící komory. Pokud chcete často vaporizovat s rodinou nebo přáteli, prostě ve více lidech, je stolní vaporizér to pravé pro vás. 

Jaký stolní vaporizér vybrat?

Chcete-li největší možnou kvalitu, zvolte asi nejznámější vaporizér Volcano, jehož verze Medic je dokonce registrovaná jako zdravotnická pomůcka. Medic najdete zatím jen v nemocnicích, ale pro domací využití můžete vybírat mezi Volcano Classic - jednodušší verze bez displeje, nebo Volcano Hybrid s displejem.

Je-li pro vás důležitý poměr cena/výkon, neuděláte chybu s Arizer Extreme-Q, umožňuje inhalaci jak přes balóny, tak přes hadici.

A jestli jste blázni do zbraní nebo do vrtaček, jistě vás svým designem zaujme netradiční, ale skvělý Plenty.

Ve stolních vaporizérech můžete vaporizovat všechny druhy bylinek, protože všechny umí širokou škálu teplot.

Tlačítko na nabídku stolních vaporizérů Volcano hybrid - stolní vaporizér pro náročné

Na fotce Volcano Hybrid, nejvymakanější stolní vaporizér v naší nabídce.

 

Přenosný vaporizér / kapesní vaporizér - vaporizace kdykoliv po ruce  

V poslední době veliký boom zažívají přenosné vaporizéry. Každý rok se objevují nové a vylepšené modely. Špičkové přenosné vaporizéry už kvalitou a chutí výparu dohání ty stolní. A jdou vzít všude s sebou. 

PAX - nejmodernější přenosný vaporizér

Na fotce stylový vaporizér PAX 3  v různých barevných variantách 

Při výběru kapesního vaporizéru si před koupí položte pár základních otázek: 

► Na co ho chcete používat (jen lékařské či technické konopí, nebo i širší spektrum bylin, tabák, případně i extrakty)?

► Jak často ho chcete používat (1x denně, 10x denně, 1x týdně)?

► Kolik do něj chcete investovat?

► Kde ho chcete používat?

 

Jde mi o cenu a nechci elektroniku, vaporizuji jen lékařské či technické konopí

Nechcete další "elektronické heblo s nabíječkou"? Nebo chcete záložní vaporizér pro případ, že se vám elektronický porouchá?

V takovém případě volte mezi manuálními vaporizéry, kde teplo dodáte pomocí zapalovače (značka Dynavap), nebo vaporizéry, které pohání butan (plyn do zapalovačů) - značka Iolite. Volba je na vás. Ty manuální jsou v podstatě nerozbitné, ale zase musíte být s ohněm zruční, protože hranice mezi ohříváním a spalováním je zde tenká. 

Vaporizéry na zapalovač 

Nejznámější mezi vaporizéry na zapalovač je značka Dynavap. Vaporizéry jsou ručně vyráběné v USA a firma je každý rok inovuje. Jsou to skvělé vaporizéry a je spousta zákazníků, kterým může Dynavap zcela stačit a po elektronickém vapíku se ani nepodívaji. A i pro ty co se zamilovali do Dynavap a nechtějí nahřívat zapalovačem má výrobce řešení - indukční ohřívač vaporizérů Dynavap.

tlačítko na vaporizéry na zapalovačDynavap modely

Na fotce je sbírka vaporizérů na zapalovač Dynavap

Vaporizéry na plyn - použítí bez elektřiny i zapalovače 

Plynové vaporizéry jsou na výběr pouze dva - Iolite WISPR 2. Oba od stejného irského výrobce, který jako jeden z mála nevyrábí vaporizéry v Číně, ale opravdu doma v Irsku. Rozdíl mezi nimi je ten, že Iolite nahřívá na teplotu 190 °C a WISPR 2 na 210 °C. Jsou to výborné vaporizéry na letní festivaly, na čundry apod., prostě všude tam, kde není k dispozici elektřina.

V chuti a funkcích ale za elektronickými zaostávají, hlavně kvůli tomu, že neumí nastavit teplotu. Kromě lékařského konopí se dají použít i na tabák, obzvláště Wispr není na tabák špatný, i když pro někoho může být 210 °C už vysoká teplota, která dráždí ke kašli.

Aktuální info: firma Iolite zavřela výrobu a vaporizéry na plyn momentálně nikdo jiný nevyrábí. Uvidíme, jestli se výroba obnoví. 

Tlačítko na vaporizér na plyn

Na fotce irský vaporizér na plyn WISPR 2

Levné elektronické vaporizéry pro užívání lékařského či technického konopí

Chcete levný vaporizér jen pro lékařské či technické konopí a vaporizovat budete jen párkrát do týdne či měsíce?

Pro tyto účely je skvělý vaporizér Smono 3 a nebo Smono 4. Továrna v Číně je vyrábí a branduje pro spoustu značek. Mezi levnými vaporizéry patří k těm lepším a továrna, která je vyrábí mezi ty kvalitní. 

My v Konotéce jsme s ním byli vždy spokojeni a na reklamace se Smono téměř nevrací. Smono 3 má dokonce novou verzi s bubblerem - ten výpar hezky zjemní a ochladí. Pro začátečníky opravdu ideální, výpar nikdy nebude škrábat v krku - Smono 3 s bubblerem.

Všechny vaporizéry značky SMONO se pohybují s cenou okolo 2000,- Kč 😍

Novinkou v této kategorii je Smono START, bezkonkurenční svou cenou. Maličký vaporizér do každé kapsy, ideální pro vaporizační začátky. 

Tlačítko na levné vaporizérySmono 4 - skvělý přenosný vaporizér za dobrou cenu

Na fotce oblíbený vaporizér Smono 4

Elektronické vaporizéry na lékařské konopí a občasné vyzkoušení i jiných bylinek

Chcete-li primárně vaporizovat konopí a jen občas pro spestření vyzkoušet jinou bylinku, potřebujete ovládání teploty. Dostačující jsou přístroje, které mají několik přednastavených teplot. Jeden z nejlepších v této třídě je vaporizér, který boduje velikostí plnící komory - Boundless CF.

Boundless je vaporizér od kanadské značky, která si ale vaporizéry nechává vyrábět v továrně Flowermate. Kvalitou zpracování jsou Boundless a Flowermate na stejné úrovni. Pokud není skladem Boundless CF, vybírejte z dalších Boundless modelů.Tlačítko na vaporizéry na konopí i bylinkyBoundless srovnání

Na fotce jsou vaporizéry značky Boundless.

Střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Chcele-li vaporizovat širší spektrum bylinek, je třeba vaporizér, který umí nastavovat teplotu po stupních a ideálně už od nějakých 120 °C - 140 °C. 

I v této kategorii budeme doporučovat přístroje od Flowermate. Vymakaný vaporizér Flowermate V6  (a jeho předchozí generace V5 PRO) je u nás vůbec nejprodávanější vaporizér a není se čemu divit, Flowermate V6 má skvělý poměr cena výkon.

Skvělý je taky Flowermate Nano, který navíc disponuje vyměnitelnou baterií typu 18650, které jsou běžně k sehnání. Modely V6 mají zase výhodu v tom, že pod komorou na bylinky je prázdné místo, a tak případné olejíčky z bylinek a tabáku nemůžou zatéct do elektroniky. U Nano to tak není a proto třeba na tabák doporučujeme více modely V5.0 PRO a V6. 

Tlačítko na vaporizéry střední třídyFlowermate - nejprodávanější značka vaporizérů

Na fotce srovnání velikosti vaporizérů Flowermate V5 PRO a V5 PRO mini

 

Vyšší střední třída vaporizérů pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení jiných bylinek

Chcete-li vaporizovat hlavně konopí a občas zkusit jinou bylinku a trváte na precizní kvalitě vaporizérů jak po funční a materiálové, tak i designové stránce, je tu pro vás PAX 2.

Skvělý, malý vaporizér s jednoduchou údržbou a výborným výparem. Designový klenot, který budou vaši přátelé obdivovat spolu s nejnovějším modelem iPhone. Navíc je opravdu kapesní a diskrétní. 

Tlačítko na designové vaporizéryPAX 2 - designový klenot mezi vaporizéry

Na fotce ve dvou barevných provedeních designový PAX 2

Vyšší střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Pro širší spektrum bylinek můžeme v této třídě doporučit bratry Arizer Air 2 a Arizer Solo 2. Jsou to nástupci oblíbených modelů Air a Solo. Nově mají displej a umožňují nastavovat teplotu po stupních.

Rodina Arizer má nového člena - vymakaný vaporizer Arizer Air MAX - má větší baterii i rychlejší nahřívání. 

Air 2 má vyměnitelnou baterii typ 18650. Solo 2 má baterii vestavěnou a je těžší a robustnější.
Zákazníci si chválí jejich využití i na tabák. 

Tlačítko na značku Arizer

Na fotce vaporizér Arizer Air 2 v černé a modré barvě 

Prémiové přenosné vaporizéry

Chcete-li to nejlepší, co trh přenosných vaporizéru nabízí máte na výběr mezi PAX 3, Crafty + a Mighty +.
Kromě Mightyho jdou ovládat pomocí mobilní aplikace přes telefon s Androidem nebo iPhone.

PAX 3 -  nádherný design, mnoho barev na výběr, skvělý na konopí, stabilní aplikace, nejmenší, nejjednodušší údržba, umí extrakty

Crafty + V2 - design poněkud zastaralý, ale pořád plně funkční, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek

Mighty + - jediný má displej, je ale velký do kapsy, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek, nejjednodušší na ovládání

Tlačítko na prémiové vaporizéru Je lepší vaporizér Mighty nebo PAX?

Na fotce držák Mighty + a elegán PAX 3

Tak si to ještě shrneme: 

Pokud chcete vaporizovat opravdu široké spektrum bylinek, nebudete vaporizér nosit po kapsách a nechcete ho ovládat přes mobil, volte vaporizér Mighty +

Chcete ho denně nosit v kapse a jde vám hlavně o konopí? Volte PAX 3. Kromě výparu a designu potěší jednoduchým čištěním a údržbou.

Chcete zmenšenou verzi Mightyho a nevadí vám ovládání přes aplikaci? Volte Crafty + V2

Paní vaporizuje PAX 3

Nejlepší vaporizéry na tabák

Tabák jde ve vaporizérech velice dobře vaporizovat, jen to chce trochu trpělivosti. Je třeba ke svému vaporizéru najít tu správnou značku tabáku, jeho správnou vlhkost, naučí se ho správně pěchovat a vaporizovat na správnou teplotu. Případně si do něj přimíchávat další bylinky jako máta, heřmánek apod.

Asi na to neexistuje univerzální rada, protože každý člověk i tabák je jiný.
Nám se ale na tabák jednoznačně nejlépe osvědčili Flowermate V6 a Arizer Air MAX.
Tabák má z těchto vaporizérů skvělou chuť a jedno naplnění komory vydrží na nejvíce chutných potahů. Asi jako u jedné cigarety.

Podle zpětné vazby našich zákazníků víme, že je na tabák dobrý i WISPR 2, který se nemusí dobíjet, jen se plní plynem. 

Tlačítko na vaporizéry vhodné na tabák

Stále váháte, který je ten pravý? 

Může to být velké rozhodnutí a jednomu se z toho točí hlava kolem.

Rád vám poradí náš Martin, specialista přes vaporizaci - pište na moravec@konoteka.cz nebo můžete rovnou zavolat 601 506 849 :) 

Rychlé info Diskrétní Prémiový + Dárek
PAX PlusPAX Plus

PAX Plus

Počet hvězdiček je 5 z 5
Skladem
4 990 Kč
Barva Onyx - černáSage - šalvějováPeriwinkle - modrofialováElderberry - světle vínová
Žhavá novinka - PAX Plus. Vylepšený PAX 3 v kompletní výbavě a nových barvách. 4 zabudované režimy vaporizace a jednodušší čištění.
Rychlé info Pro pacienty Prémiový
ObrázekObrázek (1)

Volcano Classic

Skladem
8 990 Kč
Barva StříbrnáOnyx - černá
Chcete ten nejlepší vaporizér a nepotřebujete displej a hadici? Volcano Classic je jasná volba. Vyroben v Německu. Vhodný na lékařské…
Rychlé info + Dárek
PAX MiniPAX Mini

PAX Mini

Nedostupné
3 490 Kč
Barva ČernáStříbrná
Novinka z dílny PAX. Když hledáš jednoduchost a design, potřebuješ vaporizér PAX Mini. Dvě barvy, menší komora, do každé kapsy, jednodušeji…
Google Review Widget