Kde vaporizér vybíráte?

Při výběru vaporizéru musíte mít jistotu, že je vaporizér vyrobený ze zdravotně nezávadných materiálů. Nelze zdravě inhalovat, když jsou společně s léčivou bylinou vdechovány i škodlivé látky z vaporizéru.

Všichni velcí výrobci vaporizérů, které máme v nabídce, vyrábí z prvotřídních materiálů a o kvalitu jejich přístrojů nemusíte mít obavu. Pozor ale na neznámé, malé čínské značky, vaporizéry z různých čínských e-shopů apod. Tam si nikdy kvalitou materiálů nemůžete být jisti.

A když máme jasno v kvalitě, vrhneme se dál. 


Stolní nebo přenosný? 

Kdy si vybrat stolní vaporizér?

Pokud chcete vaporizovat opravdu často a všude, je ideální mít jeden stolní a jeden kapesní vaporizér. Začinající uživatel si ale většinou nebude pořizovat hned dva přístroje. Stolní vaporizér zvolte hlavně tehdy, pokud vaporizér nepotřebuje přenášet a vaporizovat chcete převážně doma.

Stolní vaporizér je lepší volba i když chcete vaporizovat větší množství bylinek a nechcete pořád bylinky do komory doplňovat. Stolní totiž mají větší plnící komory. Pokud chcete časti vaporizovat s rodinou nebo přáteli, prostě ve více lidech, je stolní vaporizér to pravé pro vás. 

Jaký stolní vaporizér vybrat?

Chcete-li největší možnou kvalitu, zvolte asi nejznámější vaporizér Volcano, jehož verze Medic je dokonce registrovaná jako zdravotnická pomůcka. Medic najdete zatím jen v nemocnicích, ale pro domací využití můžete vybírat mezi Volcano Classic - jednodušší verze bez displeje, nebo Volcano Hybrid s displejem.

Je-li pro vás důležitý poměr cena/výkon, neuděláte chybu s Arizer Extreme-Q, umožňuje inhalaci jak přes balóny, tak přes hadici.

A jestli jste blázni do zbraní nebo do vrtaček, jistě vás svým designem zaujme netradiční, ale skvělý Plenty.

Ve stolních vaporizérech můžete vaporizovat všechny druhy bylinek, protože všechny umí širokou škálu teplot.

Volcano hybrid - stolní vaporizér pro náročné

Foto: Volcano Classic

 

Přenosný vaporizér - vaporizace kdykoliv po ruce  

V poslední době veliký boom zažívají přenosné vaporizéry. Každý rok se objevují nové a vylepšené modely. Špičkové přenosné vaporizéry už kvalitou a chutí výparu dohání ty stolní. A jdou vzít všude s sebou. 

PAX - nejmodernější přenosný vaporizér

Foto: PAX 3 různé barevné varianty 

Při výběru kapesního vaporizéru si před koupí položte pár základních otázek: 

Na co ho chcete používat (jen lékařské či technické konopí, nebo i širší spektrum bylin, tabák, případně i extrakty)?

Jak často ho chcete používat (1x denně, 10x denně, 1x týdně)?

Kolik do něj chcete investovat?

Kde ho chcete používat?

 

Jde mi o cenu a nechci elektroniku, vaporizuji jen lékařské či technické konopí

Nechcete další "elektronické heblo s nabíječkou"? Nebo chcete záložní vaporizér pro případ, že se vám elektronický porouchá?

V takovém případě volte mezi manuálními vaporizéry, kde teplo dodáte pomocí zapalovače, nebo vaporizéry, které pohání butan (plyn do zapalovačů). Volba je na vás. Ty manuální jsou v podstatě nerozbitné, ale zase musíte být s ohněm zruční, protože hranice mezi ohříváním a spalováním je zde tenká. 

Vaporizéry na zapalovač 

Nejznámější mezi manuálními vaporizéry je značka Dynavap. Vaporizéry jsou ručně vyráběné v USA a firma je každý rok inovuje. Jsou to skvělé vaporizéry a je spousta zákazníků, kterým může Dynavap zcela stačit a po elektronickém vapíku se ani nepodívaji. A i pro ty co se zamilovali do Dynavap a nechtějí nahřívat zapalovačem má výrobce řešení - indukční ohřívač vaporizérů Dynavap.

Dynavap modely

Foto: rodina vaporizérů Dynavap 

Přidej plyn - vaporizéry bez elektřiny i zapalovače 

Plynové vaporizéry jsou na výběr pouze dva - Iolite a WISPR 2. Oba od stejného irského výrobce, který jako jeden z mála nevyrábí vaporizéry v Číně, ale opravdu doma v Irsku. Rozdíl mezi nimi je ten, že Iolite nahřívá na teplotu 190 °C a WISPR na 210 °C. Jsou to výborné vaporizéry na letní festivaly, na čundry apod., prostě všude tam, kde není k dispozici elektřina.

V chuti a funkcích ale za elektronickými zaostávají, hlavně kvůli tomu, že neumí nastavit teplotu. Kromě lékařského konopí se dají použít i na tabák, obzvláště Wispr není na tabák špatný, i když pro někoho může být 210 °C už vysoká teplota, která dráždí ke kašli.

 Foto: WISPR 2

Levné elektronické vaporizéry pro užívání lékařského či technického konopí

Chcete elektronický vaporizér jen pro lékařské či technické konopí a vaporizovat budete jen párkrát do týdne či měsíce?

Pro tyto účely je skvělý vaporizér Smono 3 a nebo Smono 4. Továrna v Číně je vyrábí a branduje pro spoustu značek. Mezi levnými vaporizéry patří k těm lepším a továrna, která je vyrábí mezi ty kvalitní.

My v Konotéce jsme s ním byli vždy spokojeni a na reklamace se téměř nevrací. Smono 3 má dokonce novou verzi s bubblerem - ten výpar zjemní a ochladí. Pro začátečníky opravdu ideální, výpar nikdy nebude škrábat v krku - Smono 3 s bubblerem.

Novinkou v této kategorii je Smono START, bezkonkurenční svou cenou. Maličký vaporizér do každé kapsy, ideální pro vaporizační začátky. 

Smono 4 - skvělý přenosný vaporizér za dobrou cenu

Foto: Smono 4

Elektronické vaporizéry pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení i jiných bylinek

Chcete-li primárně vaporizovat konopí a jen občas pro spestření vyzkoušet jinou bylinku, jsou dostačující přístroje, které mají několik přednastavených teplot. Jeden z nejlepších v této třídě je vaporizér, který boduje velikostí plnící komory - Boundless CF.

To je vaporizér od kanadské značky, která si ale vaporizéry nechává vyrábět v továrně Flowermate. Kvalitou zpracování jsou Boundless a Flowermate na stejné úrovni. Pokud není skladem Boundless CF, vybírejte z dalších Boundless modelů.

Boundless srovnání

Foto: modely Boundless  

Střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Chcele-li vaporizovat širší spektrum bylinek, je třeba vaporizér, který umí nastavovat teplotu po stupních a ideálně už od nějakých 120 °C - 140 °C. 

I v této kategorii budeme doporučovat přístroje od Flowermate. Na výběr je buď klasická V5 PRO nebo kapesní V5 PRO mini. Rozdíl mezi nimi je jenom ve velikosti a výdrži baterie. Větší varianta je u nás vůbec nejprodávanější vaporizér, což je podle nás způsobené jednak svělým poměrem cena/výkon a pak také doporučováním spokojených zákazníků mezi sebou.

Skvělý je taky Flowermate Nano, který navíc disponuje vyměnitelnou baterií typu 18650, které jsou běžně k sehnání. Modely V5.0 mají zase výhodu v tom, že pod komorou na bylinky je prázdné místo, a tak případné olejíčky z bylinek a tabáku nemůžou zatéct do elektroniky. U Nano to tak není a proto třeba na tabák doporučujeme více modely V5.0 PRO.

Velkou komorou boduje i Boundless CFX, je skvělý, jen už je do kapsy poměrně veliký a i dražší než jeho konkurenti v této kategorii. Pokud ale preferujete velikou komoru, je to správná volba.

Flowermate - nejprodávanější značka vaporizérů

Foto: Flowermate V5 PRO a V5 PRO mini 

 

Vyšší střední třída vaporizérů pro lékařské konopí a občasné vyzkoušení jiných bylinek

Chcete-li vaporizovat hlavně konopí a občas zkusit jinou bylinku a trváte na precizní kvalitě vaporizérů jak po funční a materiálové, tak i designové stránce, je tu pro vás PAX 2.

Skvělý, malý vaporizér s jednoduchou údržbou a výborným výparem. Designový klenot, který budou vaši přátelé obdivovat spolu s nejnovějším modelem iPhone. Navíc je opravdu kapesní. 

PAX 2 - designový klenot mezi vaporizéry

 Foto: PAX 2

Vyšší střední třída přenosných elektronických vaporizérů pro širší spektrum bylinek

Pro širší spektrum bylinek můžeme v této třídě doporučit bratry Arizer Air 2 a Arizer Solo 2. Jsou to nástupci oblíbených modelů Air a Solo. Nově mají displej a umožňují nastavovat teplotu po stupních.

Air 2 má vyměnitelnou baterii typ 18650. Solo 2 má baterii vestavěnou a je těžší a robustnější.
Zákazníci si chválí jejich využití i na tabák. 

Prémiové přenosné vaporizéry

Chcete-li to nejlepší, co trh přenosných vaporizéru nabízí máte na výběr mezi PAX 3, Firefly 2+, Crafty + a Mighty +.
Kromě Mightyho jdou všechny ovládat pomocí mobilní aplikace přes telefon s Androidem nebo iPhone.

PAX 3 -  nádherný design, mnoho barev na výběr, skvělý na konopí, stabilní aplikace, nejmenší, nejjednodušší údržba, umí extrakty

Firefly 2+ - nádherný design, skvělý na konopí, má konvenkční zahřívání - není potřeba drtičku

Crafty + V2 - design poněkud zastaralý, ale pořád plně funkční, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek

Mighty + - jediný má displej, je ale velký do kapsy, německá kvalita, skvělý na všechny druhy bylinek, nejjednodušší na ovládání

 Mighty nebo PAX?

Tak si to ještě shrneme: 

Pokud chcete vaporizovat opravdu široké spektrum bylinek, nebudete vaporizér nosit po kapsách a nechcete ho ovládat přes mobil, volte vaporizér Mighty +

Chcete ho denně nosit v kapse a jde vám hlavně o konopí? Volte PAX 3. Kromě výparu a designu potěší jednoduchým čištěním a údržbou.

Chcete zmenšenou verzi Mightyho a nevadí vám aplikace? Volte Crafty + V2

Líbí se vám nejvíce Firefly? Neváhejte a kupte ho, je skvělý a bude vám dělat radost.

Foto: Firefly 2

 

Nejlepší vaporizéry na tabák

Tabák jde ve vaporizérech velice dobře vaporizovat, jen to chce trochu trpělivosti než člověk objeví ke svému vaporizéru tu správnou značku tabáku, jeho správnou vlhkost, naučí se ho správně pěchovat a vaporizovat na správnou teplotu, která mu nejvíce chutná. Případně si do něj přimíchávat další bylinky jako máta, heřmánek apod.

Asi na to neexistuje univerzální rada, protože každý člověk i tabák je jiný. Nám se ale na tabák jednoznačně nejlépe osvědčili Flowermate V5 PRO a Arizer Air 2. Tabák má z těchto vaporizérů skvělou chuť a jedno naplnění komory vydrží na nejvíce chutných potahů. Asi jako u jedné cigarety.

Podle zpětné vazby našich zákazníků víme, že je na tabák dobrý i WISPR 2, který se nemusí dobíjet, jen se plní plynem. 


Stále váháte, který je ten pravý? 

Může to být velké rozhodnutí a jednomu se z toho točí hlava kolem. Rád vám poradí náš Martin, specialista přes vaporizaci - pište na moravec@konoteka.cz nebo můžete rovnou zavolat 601 506 849 :)