🪴 Jaro je tady! Semínka od Sensi Seeds, Seedstockers i Buddha Seeds skladem. Ať se zelení! > semínka konopí 🪴

Smono 3 je malý buclatý vaporizér, který se dá pohodlně schovat v dlani. V černém provedení je velmi nenápadný a můžete vaporizovat i téměř na "tajňačku", pokud to situace vyžaduje. Vaporizér pohání integrovaná baterie o kapacitě 1600 mAH a vydrží v provozu zhruba 30 až 40 minut. Za tuto více než půlhodinku se tělo vaporizéru nijak extrémně nepřehřívá, takže vás nebude nepříjemně pálit v rukou. Plné nabití vaporizéru trvá zhruba 70 minut. Náustek vaporizéru je částečně průhledný a osvětlený, což je skvělá machrovinka, která dodává Smonu ten správný šmrnc.

Smono 3 funguje na principu konvekčního zahřívání. Z tohoto důvodu je vhodný na vaporizaci bylinek a extraktů, bohužel ne k vaporizaci tabáku. Pokud se zajímáte o vaporizaci tabáku, porozhlédněte se po vaporizéru s kondukčním zahříváním, kterým je například Arizer Solo 2.

Krom toho, že je skladný a nenápadný, lze ho velmi snadno ovládat. Smono 3i se neřídí přes žádné aplikace, ale klasicky tlačítky na těle vaporizéru. Zapneme ho pětiklikem hlavního tlačítka - že se vaporizér podařilo úspěšně zapnout, prozradí červené světýlko, které prosvítí náustek.

Na displeji sledujeme stav baterie a teplotu - tu si můžeme nastavit směrovými tlačítky od 160°C do 221°C. Na požadovanou teplotu se vaporizér nahřeje zhruba za 30 sekund a že má hotovo, poznáme dle zeleného světýlka v náustku. Kvůli bezpečnosti disponuje vaporizér funkcí automatického vypnutí a to po 4 minutách; na displeji můžeme sledovat odpočet. Po 4 minutách se tedy vypne, ale neznamená to, že už nesmíte pokračovat ve vaporizaci - vaporizér můžete ihned znovu zapnout a pokračovat tam, kde jste skončili.

Před prvním použitím je dobré nechat vaporizér vyhřát na plnou teplotu bez bylinky. Doporučuje se to obecně u všech vaporizérů kvůli možnému zápachu. V případě že potřebujete přepnout jednotky teploty, stiskněte hlavní tlačítko a tlačítko mínus současně. 

A jak Smono naplníme? Odejmeme náustek a nadrcené bylinky vložíme do komory; bylinky můžeme do komory vecpat až 0,3 g, ale pro lepší proudění vzduchu stačí sušiny raději o něco méně. 
Smono umí skvělou páru. Pro ještě hutnější páru můžeme použít tzv. airflow – postupným zakrýváním malých dírek na spodu vaporizéru prsty se při pořádném nádechu dočkáme tak husté páry, že nebude vidět na krok.

Vaporizér je i snadno čistitelný - komoru na bylinky vyleštíme čistícím kartáčkem či vatičkou namočenou ve speciálním čističi na vaporizéry či v alkoholu. Náustek stačí propláchnout horkou vodou anebo opět použít čistící kartáček nebo vatičku. 

Dobrá rada nad zlato -  po delší době užívání přístroje se může stát, že mikro kousky bylinek postupně propadly sítkem v komoře až do útrob vaporizéru. Protože Fénix mini není možné rozebrat na součásti, je dobré pořídit si stlačený vzduch ve spreji a skrze komoru na bylinku vaporizér profouknout. Nutno říct, že to není běžná denní péče o tento vaporizér, je to spíše důsledek nepravidelného čištění komory a náustku a samozřejmě velmi častého vaporizování. 

V balení najdete i čistící kartáček, skvělou kapsli na extrakty, náhradní silikonový kroužek se sítkem, USB nabíječku a "wax tool", což s láskou nazývám "vyšťourávátkem". Slouží k pročechrávání bylinky v komoře a k lepšímu vyjmutí bylinky z komory. Osobně toto "vyšťourávátko" používám k čištění všech druhů vaporizérů kvůli jeho zaobleným hranám - dobře se s ním seškrabávají nečistoty na stěnách komor.

Smono 3 ocení lidé, kteří nechtějí do vaporizéru investovat moc peněz a hledají skladný kousek. Pro někoho může být lákadlem i hutnost výparu, který Fenix umí opravdu skvěle. Na to, jaký to je drobek, má přehledný displej, což ocení jak začátečníci, tak i starší uživatelé. Jeho malým mínusem je slabší kapacita baterie. Nicméně i tak – Fenix mini nabídne za málo peněz hodně muziky!
Tip: extra husté páry docílíte vaporizací například damiány, levandule či technického konopí!