Powered by Smartsupp

Recenze vaporizéru Plenty

Plenty vaporizér z lepší společnosti

Společnost Storz & Bickel, u které se Plenty narodil, má na svém kontě vaporizéry jako Mighty či Volcano, které jsou v podstatě synonymem pro kvalitu. Ani Plenty není výjimka – vyrobený je z certifikovaných materiálů, podává skutečně dobrý výpar a co víc – nestojí celé jmění.
Plenty je stolní vaporizér, fungující na principu konvekčního zahřívání. Jeho velkým plusem je dostatečně dlouhý kabel, který dovolí uživateli o trochu víc pohybu. Vaporizér se velmi dobře drží a na svůj masivní vzhled není ani nijak zvlášť těžký. A krom samotných bylin ho lze využít i k vaporizaci extraktů – v příslušenství je k dispozici speciální sítko, na které se extrakt zakápne. Je dobrou volbou pro ty, kteří hledají stolní vaporizér, ale nejsou fanoušky balonového systému - Plenty má pěknou nerezovou spirálku, která prostupující dým stačí dokonale zchladit a výpar je tak chuťově daleko jemnější. 
Právě pod touto spirálkou se nachází komora na bylinu. Je opravdu velká – vejde se do ní s přehledem 1 gram nadrcené sušiny. Jsou v ní dostatečně hustá sítka, která zabraňují vniknutí kousků bylinek do náustku. Pokud je pro někoho komora až příliš široká, je lepší do komory nejprve vložit sítko na extrakty, které „vyplní prostor“ a až poté bylinku. Ovládání je přehledné a jednoduché, žádná titěrná tlačítka či nepřehledné displeje. Plenty má jeden pěkný „retro budík“ a poslouchá na slovo. 
Po naplnění komory bylinou a zapojení do sítě se vaporizér zapne hlavním tlačítkem – a to přepnutím ze znaku „0“ na znak „1“. Otočným kolečkem pod tímto tlačítkem si navolíme požadovanou teplotu.  Plenty má teploty přednastavené, a to od stupně 1 (130 °C) až po stupeň 7 (202 °C).  Začne se nahřívat po stisknutí páčky pod rukojetí – nejdříve se rozsvítí světýlko pod budíkem, což je signál, že probíhá nahřívání, a jeho zhasnutí znamená, že vaporizér dosáhl požadované teploty. Proces nahřívání trvá od zhruba jedné do tří minut a to dle teploty, kterou jsme si vybrali. Po určité době vaporizace teplota klesne a její udržení zajistíme opětovným stisknutím páčky pod rukojetí. A to je celé kouzlo! Rozsah teplot je rozhodně dostačující pro běžné uživatele a ovládání pomocí několika málo „chvatů“ je srozumitelné skutečně pro každého.
Ze zkušenosti vím, že při delší vaporizaci se může spirála až příliš nahřát – jednoduše nakumuluje teplo – takže je lepší si pro dokonalý požitek chvíli počkat a nechat jí trochu vychladnout.
A protože k vaporizování patří i údržba našich přístrojů, stojí za zmínku, že u Plentyho se dá vyčistit v podstatě  vše – na hrubé nečistoty je k dispozici přiložený štěteček, jednotlivé části se dají odmočit v nějakém vhodném čistidle na vaporizéry a samotnou spirálku třeba prolít horkou vodou.
Co bych Plentymu vytkl, je absence nějakého vhodného stojánku k odložení. Nicméně lze si i alternativně poradit a do malého otvoru na těle vaporizéru nasunout přiložený štěteček, který vytvoří v podstatě stojánek jako na kole. V balíčku najdete k vaporizéru bohaté příslušenství – náhradní sítka, sítko na extrakty, silikonové trubičky spojující spirálu s náustkem, čistící kartáček a také drtičku na bylinky, která je mou skutečně oblíbenou a již dlouho používanou.
Plenty je skutečně neotřelý kousek, který poznáte na dálku. Je spolehlivý, velmi dobře ovladatelný a umí fakt skvělou páru. Je zajímavou volbu pro ty, co shání kvalitní stolní vaporizér za přijatelnou cenu!
TIP
Pro lepší páru to chce dělat spíše dlouhé hluboké potahy – horký vzduch procházející komorou bylinku rovnoměrně nahřeje a zajistí hutnější páru než při krátkých „lapavých“ potazích.
Při plnění komory bylinkou je dobré dát si pozor, aby sušina nepřečnívala a nezanášela tak závity k uzavření komory – mohlo by po čase dojít k nedostatečnému uzavření, či dokonce prasknutí závitů

Autor: Martin "VaporGuru" Moravec

Editace: Veronika Moravcová, Jan Šimr

Článek s drobnými úpravami vyšel v Magazínu Konopí

Doporučené produkty1

Google Review Widget